03-6299145   
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> שיטות טיפול >> הומאופטיה למבוגרים ולילדים
הומאופטיה למבוגרים ולילדים          
 

ההומאופתיה היא שיטה רפואית המבוססת על חוק הדומים. סמואל הנימן, מייסד ההומאופתיה, תיאר את העיקרון במשפט הלטיני "SIMILIA SIMILIBUS CURENTUR". פירוש המשפט הוא "נניח לדומה לרפא את הדומה". חוק זה ידוע מזה מאות שנים. הנימן פיתח עיקרון זה לשיטה רפואית הקרויה הומאופתיה, הקוצרת הצלחות טיפוליות ב-200 השנים האחרונות.

במה שונה ההומאופתיה מהרפואה הקונבנציונאלית ?
 
ההומאופתיה פועלת להמרצת הריפוי העצמי של הגוף. ניקח לדוגמא שיעול; תחילה, עלינו להסכים שכל הסימפטומים, גם הפחות נעימים, מהווים את הניסיון של הגוף להשיב את עצמו למצב של בריאות. במקום להסתכל על הסימפטומים כעל משהו לקוי שעלינו לתקן, יש לראותם כסימנים לדרך שבה הגוף מנסה לעזור לעצמו. במקום לנסות לדכא את השיעול בעזרת תרופות- כפי שעושה הרפואה הקונבנציונאלית, ההומאופת ייתן תרופה שתגרום לשיעול באדם בריא, אבל תמריץ את הגוף החולה להבריא את עצמו.
 
שנית, עלינו להסתכל על מכלול הסימפטומים העומדים לפנינו. כל אחד מאיתנו חווה שיעול באופן אחר, המיוחד לנו. למרות זאת, הרפואה הקונבנציונאלית מתייחסת לכל סוגי השיעול באופן זהה. על לן, היא מציעה שורה של תרופות; משהו לדיכוי השיעול, משהו לייבוש הליחה, משהו להורדת רמת ההיסטמין, משהו להקלת ההירדמות.
 
 

לעומת זאת, ההומאופתיה בודקת היטב מהו החומר שיגרום לסימפטומים דומים אצל אדם בריא. שיעול המתאפיין בהחמרה באוויר הקר ונשמע כמו נביחה – יטופל באופן שונה משיעול שהוא חלש בבוקר, יבש בערב ומשתפר כשהחולה יושב במיטה. שני הסוגים מאופיינים בתור "שיעול", אולם הם מהווים מחלה שונה בכל אדם ועל כן, הם מטופלים בטיפולים הומאופתיים שונים.
                                                                                                                                                                                    
התפיסה הרפואית הקונבנציונאלית מתייחסת לבריאות פשוט כאל היעדר מחלה. אתה סבור שאתה בריא אם אתה לא סובל מבעיה כלשהי. בהומאופתיה, בריאות היא הרבה יותר מזה. אדם בריא הוא אדם חופשי בכל הרמות: פיסית, רגשית ומנטאלית. ברור לכל שאדם עם רגל שבורה אינו חופשי להסתובב ברמה הפיסית. אך, אם ברמה מעודנת יותר ופחות ברורה לעין, גם אדם שאינו יכול לאכול מאכלים מסוימים או שהוא אלרגי לחומרים מסוימים, חווה חוסר חופשיות. כולנו יודעים שטוב לבכות ולפרוק רגשות בסרט "סוחט דמעות", אך ברור שמישהו הממשיך לבכות במשך שבועות לאחר מכן, חווה חוסר חופשיות ברמה הרגשית. באופן דומה, אדם שאינו מסוגל להפנים את מה שהוא קורא או שאינו מסוגל לזכור תאריך של פגישה חווה מגבלה ברמה המנטאלית. ההומאופתיה מכירה במגבלות מסוגים אלה, והיא מנסה – באמצעות שימוש בתרופות המותאמות היטב – להשיב לאדם את בריאותו ואת החופש שלו.
 
ישנו הבדל בסיסי חשוב בין הטיפול הרפואי הקונבנציונאלי לבין ההומאופתיה.בטיפול הקונבנציונאלי, המטרה היא לרוב, לשלוט במחלה ע"י שימוש סדיר בחומרים רפואיים גם אם התרופה היא בעצם וויטמינים בלבד. אולם, אם מפסיקים את התרופה, האדם חוזר להיות חולה. לא היה כאן ריפוי. אדם הנוטל מדי יום כדור להורדת לחץ דם, אינו מטופל לריפוי אלא לשליטה על הסימפטומים. לעומת זאת, מטרת ההומאופתיה היא הריפוי: "השבה מוחלטת של בריאות מושלמת", כפי שהגדיר זאת סמואל הנימן. 
 
ד"ר דוד עזריה היה בין הרופאים החלוצים בהחדרת השיטה לישראל. מזה כ-30 שנה, מגיעים
מאות מטופלים למרפאה בתל-אביב אשר שומרים על הבריאות והחיוניות שלהם ושל בני משפחותיהם באדיקות ובנאמנות. מי שחווה את הטיפול ההומאופתי והשלכותיו החיוביות הנוספות על חייו, מאמץ אותו לעצמו ולמשפחתו לכל ימי חייו.
ההומאופתיה היא רפואה ידידותית, נטולת סיכונים ותופעות לוואי כלשהן, ועל כן מומלץ להיעזר בה בכל תחומי הרפואה . הרופא ההומאופת יסייע לכם באבחון המדויק, יפנה אתכם לבדיקות מעבדה במידת הצורך, יקבע לכם את התרכיב ההומאופתי המתאים ויבצע מעקב רפואי קפדני עד "השבה מוחלטת של בריאות מושלמת".
 
 
הומאופתיה וילדים                                     
 
תינוקות וילדים מגיבים באופן חיובי ביותר לטיפול ההומאופתי. הסיבה ליעילות הטיפול בקרב אוכלוסייה זו היא שהם טרם נחשפו לנזקי התרופות הקונבנציונאליות.
 
הרפואה ההומאופתית מרפאה במהירות ילדים, מחזקת את המערכת החיסונית שלהם ושומרת על בריאותם.
היא מהווה אלטרנטיבה מעולה לתרופות ; היא בטוחה לחלוטין, נטולת תופעות לוואי כלשהן והיא אפקטיבית בריפוי מרבית מחלות הילדים,כולל :
 
·          אסטמה
·          הרטבת לילה
·          דלקות אוזניים
·          שפעת והתקררות, נזלת, חום...
·          בקיעת השיניים
·          דלקת השקדים (TONSILITIS)
·          עצבנות וחוסר מנוחה
·          כאבי בטן
 
 
חשוב לציין כי מזה שנים, ד"ר דוד עזריה מטפל בהצלחה גדולה בתחום של הפרעות נוירולוגיות והתנהגותיות, כגון:
 
·          הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות ( ADD   ADHD )
·          ליקויי למידה ובעיות התפתחותיות
·          גמגום והפרעות תקשורת...
 
הטיפול ההומאופתי הינו שיטת הטיפול הידידותית ביותר לתינוקות וילדים. מומלץ להתחיל בו כמה שיותר מוקדם על מנת לשמר את המערכת החיסונית שלהם ולחזקה. ילד בריא הוא ילד מאוזן, שמח ואנרגטי, המתפתח ולומד בהנאה ובהתמדה.

     כתובת המרפאה: רחוב בר-כוכבא 62  תל-אביב     טל:  03-6299145                                                                    אתר:  www.dr-azaria.co.il

לייבסיטי - בניית אתרים