03-6299145   
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> הסודות החסרים של "הסוד"
 
הסודות החסרים של "הסוד"
מאת ד"ר דוד עזריה, M.D
 
 
 
הסרט הסוד וכמותו גם הספר, מדברים על חוק כוח החשיבה, על יכולת הגורל והמטרה בחיים להתישם במגע הקסם .כמו כן מדובר שם על היכולת לשליטה טוטלית באלה, ע"י כל אחד שיהיה חפץ בכך. בנקודה זו, הווה נתעלם מהחששות של שטיפת מוח ומניסיון מכירה של מוצר כלשהו.אם יש לכם פתיחות ורצון ללמוד, נצלו הזדמנות זו להתעמקות רצינית והצטרפו אלי לדיון בנושא.
 
קודם כל, עלינו להודות שהסרט עשוי בטוב טעם מקצועי, ומעביר את המסר של איך מפתחים רעיון קונספטואלי. הסרט כובש, מרגש, מקסים ותופס את תשומת ליבנו. זוהי לא הרצאה אלא מצגת צילומים בתנועה ריקודית, אשר גורמת לך להיקשר אליה ומגייסת את הקשבתך ואת הריכוז שלך. אי לכך,אין ספק שמבחינה אומנותית, יש לנו כאן יצירה של ממש.
 
אולם, מבחינת התוכן ברצוני לעמוד על כמה נקודות מבט הראויות לציון. נקודה ראשונה חשובה היא ההתעסקות והדאגה בחייו של היחיד, הרצון להתרחק מן הרעיון שיש להיות קורבן בחיים ובאותה העת, ליצור את הכוחות כדי להפוך אחראי ובעל עוצמה באופן הדרגתי.
 
קיימת הבלטת יתר של נושא השפע. עלינו לפתח את היכולת להכיר במשאבים ובטובין הרבים המצויים בנו ולהעצימם. בעולם הזה אין מקום לעוני וצמצום, אין מקום לבכי ונהי. יש מקום רק לשפע ולתפיסת עולם חיובית שאפילו מקדימה אותו.
 
להאמין בטוב ולתת ערך ומקום לפעולות חיוביות הנובעות מחשיבה חיובית- הנה לכם כמה צעדים שנלמדים מתוך הסרט. מה עלינו לעשות כדי לתפוס עמדה ולנקוט בפעולה בחיים?   המתדיינים המדברים בסרט מאמתים את התפיסה שיש להתחיל איפשהו, יש לעשות משהו וצירופן של כל ההתחלות יהפוך אותן לבעלות משקל קובע בהליכה המשותפת אל הכיוון הנדרש.
 
כפי שניתן לצפות, לכל שושנה מתלווים קוצים. הסוד מעניק לנו כמה נקודות חזקות, אולם למרות העוצמות של הסרט, מתגלות בו חולשות שעלינו מוטלת החובה להבליט באופן ברור, כדי לא ליפול בסכנה של פשטנות יתר היכולה להגיע לעיתים, אפילו למגוחכות. כל אחד מן הצופים בסרט יכול ומצווה לבחון את התוכן בעין ביקורתית על מנת להבין את הנקודות הבעייתיות: כל שאתה חווה בחיים- מחשבותיך משכו אל תוך חייך. זה תמיד עובד כל הזמן ועם כל אחד. כל מה שאתה מרוכז בו, זה מה שאתה יוצר ומביא אל תוך חייך, ללא יוצא מן הכלל.
 
אני שואל כאן: " האם אכן הכל כל כך פשוט, שבתוך אמרה אחת פשוטה אני יכול לסכם ולהסביר את המציאות"? ישנה כאן שאלה שעליכם לשאול את עצמכם ברצינות. ישנם בוודאי עוד הרבה סיבות, עוד הרבה משתנים ועוד הרבה תנאים שיש להתחשב בהם. אם אתה הוא זה שמשכתב הכל בחיים, זאת אומרת שאין השפעה עליך מאף אחד- לא מהטבע, לא מהחברה, לא מהמציאות הפוליטית והכלכלית ועוד...
 
לפי הסוד, אתה הוא האחד והיחיד ולבסוף מה שמתגלה לך, הוא לא פחות ולא יותר, כי אתה הוא האלוהים. אך האמת היא, עם כל הכבוד, אתה אינך כל כך חשוב ולא בעל עוצמה כה גדולה. אתה אדם עם חולשות ייחודיות לך שהופכות אותך לייחודי, חביב, אנושי ולא אלוהי. 
 
תבניות הילדות הינן אחרות או מתובנתות. הסרט מעלה עוד דפוס ילדותי של חשיבה, המכונה דפוס " כך או כך". דפוס זה הוא בשימוש יתר וניתן לחיות גם בלעדיו בחיים. קבוצה גדולה של אנשים,   חושבת, באופן מפתיע, על הרגשות כטובים מאוד או רעים מאוד. אם זה רע מאוד, זה מפני שזה אינו מתיישב כהלכה עם התחושה הפנימית שלי. המטרה הופכת להיות איך לחוות את החוויה של ההרגשה השלילית או במילים אחרות, ללכת או לא ללכת עם עצמך.
 
גישה זו אינה מתיישבת כלל עם המחקרים הרבים שנעשו בשטח האינטליגנציה הרגשית, אשר הגיעו למסקנה שהרגשות החיוביים והשליליים אינם עובדים בקונצרט, באופן יצירתי למען האדם. הרגשה שלילית אינה בהכרח חייבת להיות רעה.
 
(כל זה גורם לחשוב שהאינפורמציה המגוונת שאנחנו יכולים לקבל אודות ההתייחסות הפנימית שלנו אל החיים ככל שמקבלים כתוצאה ממיפויי עשיר שמתבצע בשכל ונעזר בכל הניסיון שלנו כדי לקבוע את המציאות שלמולנו או בשפת ה- NSP כדי לקבוע את השטח.)
 
בתוך הסוד מכריחים אותך לחשוב וגם להאמין שיש להימנע או להתעלם כליל מההרגשות השליליים . בפסיכולוגיה, ההכחשה וההדחקה הינם מנגנוני ההגנה חלשים של תחושת העצמי ולא ביטויי של בריאות המוביל אותך אל אנושיות החלטית . האופן שבו אתה מרגיש- זה הכל, כך טוען "הסוד". זה אומר שרק ההרגשות הטובות קובעות. באיזה שהוא אופן, הרגשות או התחושות השליליות - כמו הבלמים בתוך המכונית, הם בעצם דברים שיש להתכחש אליהם ולהתעלם מהם. אם אתה נזכר בהם, אתה גורם להם לתפוח וזה רע מאוד.

     כתובת המרפאה: רחוב בר-כוכבא 62  תל-אביב     טל:  03-6299145                                                                    אתר:  www.dr-azaria.co.il

לייבסיטי - בניית אתרים