03-6299145   
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> יצירת התנאים להצלחה מאת ד"ר דוד עזריה
יצירת התנאים להצלחה מאת ד"ר דוד עזריה          
 

 

 

יצירת התנאים להצלחה
מאת ד"ר דוד עזריה
 
בכל מה שבאמת חשוב לנו- החיים, אהבה, חברות, הצלחה ועוד...,הרגשות קודמים לכל. גם אם אנו משקיעים שנים של לימוד אודות ההיגיון , אנו למעשה מחליטים את ההחלטות החשובות ביותר בחיינו, כגון עם מי להינשא, היכן להתגורר, מה אנו מבקשים מהחיים, ע"י הפעלת הרגשות שלנו. הרגשות קודמים למעשים. על כן, חשוב להתאים את עצמנו לרגשותינו. כאשר אתה ממקד את רגשותיך ואת מלוא תשומת הלב במטרה שלך, אתה מסוגל להשיג אותה, בתנאי שתדע את סדר עשיית הדברים אשר יוביל אותך בבטחה אל ההצלחה. 
ישנן אסטרטגיות פשוטות העובדות מצוין בקרב אנשים אחרים; ניתן ללמוד אותן כמודל לחיקוי על מנת לשפר את כישוריך. קיימת דרך לעשות את מרבית הדברים, וכל שעליך לעשות הוא לפעול לפי אסטרטגיה פשוטה המכתיבה לך את הסדר- התחביר (המבנה) הספציפי- הדרוש כדי שהתהליך יעבוד גם עבורך. היות ואין שום דבר חדש בעולם הזה, כאשר אנו עושים דברים בסדר מסוים מאוד, אנו יכולים להתחיל ביצירת תוצאות כמעט קסומות.
 
איסוף המשאבים שלך
היזכר מתי עשית משהו ממש טוב, משהו שגרם לך לגאווה אמיתית. מה היו אז אמונותיך ביכולתך להשיג את מטרתך? אילו דברים אמרת אז לעצמך לגבי המשימה שלך? האם היתה לך מוטיבציה גבוהה? אתה יכול לאמן את עצמך לזכור את אותם הרגשות החזקים של אנרגיה וחיוניות, ולרתום רגשות אלה לשימוש במצבים אחרים שבהם אתה עשוי להרגיש פחד או מתח בגלל שאתה מסתכן בהצלחה ומותח את גבולותיך.
 
עגינת רגשות טובים
היזכר ברגע אישי שבו חווית הצלחה, וסקור היטב את רצף האירועים במוחך. עשה זאת פעמים רבות עד אשר אתה נזכר בהם בקלות. רק אז, קח את הרגשות והזיכרונות הקשורים ברגע ההצלחה המסוים הזה ונצור אותם במאגר הזיכרון הטוב ביותר שלך, כמו הקפאת תמונה המערבת שכל וחושים. כאשר זיכרונך חד ותחושותיך בהירות ביותר, השתמש בסימן, כגון לחיצת האצבע עם האגודל, על מנת לקבע או לעגן מצב זה של רגש חיובי. בעתיד, ע"י חזרה על פעולת לחיצת האצבע עם האגודל, תהיה מסוגל להריץ מחדש את סרט ההצלחה שלך בכל פעם שתחפוץ בתחושות של עוצמה, הצלחה ושליטה.
 
 יצירת התנאים להצלחה
·          העלה את הסטנדרטים שלך- יהיו הסטנדרטים שלך ככל שיהיו עכשיו, גבוהים או נמוכים, אין הדבר רלוואנטי. זוהי עובדה. יהיו הישגיך בחיים ככל שיהיו, קיבלת רק את המגיע לך, כי הפעולות שבהן נקטת הן אלו שיצרו אותם. אלה הם הסטנדרטים שקבעת לעצמך עד עכשיו, ועד שלא תעשה משהו אחר לא תשיג תוצאה אחרת. רק כאשר תעלה את הסטנדרטים שלך תוכל לצפות להעלאת רף הציפיות שלך.
·          דאג שתהיה לך אמונה בלתי ניתנת לערעור- העלאת הסטנדרטים שלך אינה מטרה מספיקה בפני עצמה. עליך להצטייד באמונה איתנה שאינה ניתנת לערעור, האומרת "אני יודע שאני יכול לעשות זאת". אם אין לך אמונה זאת, בכל פעם יישמע בראשך קול קטן האומר לך "השתגעת", "לא עשית זאת מימיך". "למה שתעשה זאת עכשיו?" "מה גורם לך לחשוב שתצליח לעשות זאת עכשיו?"
·       סלק מעליך את השד- קול קטן זה דומה לשד קטן המלווה אותך בכל מקום. על כן, עלינו לגרש את השד הקטן או לכל הפחות להשתיק אותו כך שלא יהיה לו עוד מה לומר.
·          דע מה עליך לעשות ויישם זאת- היזכר באחת הפעמים שבהן הצלחת לעשות דברים שלא חשבת שתצליח לעשותם מקודם. מאין מצאת את המשאבים כדי להצליח לעשותם? רוב הסיכויים הם שחיקית את דרך פעולתם של אנשים אחרים, בגלל שהם הצליחו להשיג את התוצאות שחפצת אתה בהשגתן. הסתכל מסביבך כעת, וכאשר אתה מבחין באנשים בעלי כישורים שתרצה לרכוש לעצמך,אל תפחד לשאול אותם "איך עשיתם זאת?"
המטרות שלך וגורלך שזורים זה בזה. וברגע שהמחשבות, התוכניות והמעשים שלך זורמים ביחד, האנרגיה שלך תגבר כי אתה עושה מה שאתה אוהב לעשות. כאשר אתה באמת מתמקד ביצירת התוצאות שבהן אתה חפץ, יש בידיך את הכלים ליצירת מודל לרכישת האסטרטגיות, יש לך את המוטיבציה, אתה מרגיש חזק- כעת, כל שעליך לעשות הוא לפסוע את הצעדים הבאים במסע אל גורלך.
 
 
ד"ר דוד עזריה MD, עוסק ברפואה מזה 30 שנה. הוא סיים את לימודיו בבית הספר לרפואה של פאדובה באיטליה, בשנת 1976 .   בסוף שנות השבעים, הוא היה חלוץ בהחדרת ההומאופטיה, צמחי המרפא והתזונה הרפואית לתחום הרפואה בישראל. במרפאתו בתל-אביב, הראשונה מסוגה בארץ, הוא משלב רפואה קונבנציונאלית ורפואה משלימה.הוא מקפיד להתעדכן בשיטות האבחון והריפוי האיכותיות והחדישות ביותר.   מזה עשר שנים, הוא משלב בטיפולים רבים את שיטת -NSP, באמצעות סידרת שיחות אישיות או סדנאות. שילוב השיטה בטיפול במגוון רב של בעיות, תוך שימוש בידע מקצועי מעמיק בתחום הרפואה והפסיכולוגיה, מביא להצלחה אופטימאלית ומקצר באופן משמעותי את משך הטיפול גם במקרים קשים.
 
 
NSP- Neuro Semantic Programming
תכנון התנהגויות ותגובות רגשיות וגופניות
 
 
מהי שיטת ה-NSP    ?    
זוהי מתודה שיכולה למחוק קונצפציות והסתגרות חשיבתית שלילית ובמקביל ליצור אמונות ודרכי חשיבה חיוביות המתורגמות באופן מעשי ומיידי בחי היום-יום.
 
במה היא מטפלת ?            
ה- NSP מסייעת לזהות בקלות את המחסומים הרגשיים השליליים ועוזרת להשתחרר מ:
  •                          פוביות
  •                          פחדים
  •                          כאבים
  •                          התנהגויות אובססיביות
  •                          בעיות פסיכוסומאטיות
  •                          מוגבלויות אחרות
 
איך זה קורה ? 
 לשיטת ה- NSP, אמצעים פרקטיים למען שיפור והעצמת היכולת האישית. באמצעותם, ניתן להתמודד בכל סוג של התקשרות בבית , בעבודה או בכל מסגרת אחרת. באמצעות ה-NSP ניתן לנתח הצלחות וללמוד מניתוח זה איך מתמודדים ומנצחים גם מול בעיות גדולות וקשות.   ה-NSP מציב את המטופל בעמדה בטוחה, שממנה ניתן להשקיף על דרך התפקוד של המוח והגוף. בעזרת המטפל, הוא לומד להבין באופן מעשי מהו התהליך שבאמצעותו אנו בונים תוכנית פוטנציאלית ומגשימים יעדים. כמו כן, היא מלמדת אותנו איך לשלוט בתחושות וברגשות, ואיך אנו יכולים לייצור גמישות בהתנהגות ובתגובות שלנו לטובת הבריאות המוחית-נפשית והגופנית שלנו.
 
מהם יתרונות השיטה ?   הטיפול ב-NSP אינו מצריך תרופות. כמו כן, אין צורך בטיפולים ארוכי טווח. מדובר בשיטה שמספקת את הפתרון היעיל והמציאותי ביותר למגוון רב של בעיות נפשיות, רגשיות וגופניות כאחד- בזמן הקצר ביותר.

     כתובת המרפאה: רחוב בר-כוכבא 62  תל-אביב     טל:  03-6299145                                                                    אתר:  www.dr-azaria.co.il

לייבסיטי - בניית אתרים