03-6299145   
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> שיטות טיפול >> תזונה
תזונה          
 
 

הרפואה תזונתית הינה יישום עקרונות ידועים של ביוכימיה למסגרת הרפואית. במקום לטפל בסימפטומים ע"י תרופה, אנו מעדיפים להבין תחילה את התהליך המרחש בגוף ואז לחזק את היכולות הטבעיות של הגוף לתקן ולהחיות את עצמן.

לפי עקרונות הפתולוגיה, המשבר הראשון של מערכת החיסון וביטוי המחלה מתחילים בכישלון הגוף להילחם ולהדוף כוחות חיצוניים באופן הולם.
רפואה תזונתית עוסקת בתיקון ההגנה הכושלת של הגוף בעזרת רכיבים ביוכימיים קיימים. על כן, השימוש בוויטמינים, מינרלים, ואמטי-אוקסידנטים בא לחזק את המערכות האנזימיות של הגוף.
אנו מאמינים שמרכיבי המזון יכולים להוות תחליף או השלמה לתרופות. הרפואה התזונתית משתמשת בתרכובות של וויטמינים, מינרלים, אנטי-מחמצנים, חומצות אמינו, ביופלבונואידים וצמחים בצירופים ובמינונים מדויקים שנבחרים בקפידה ומותאמים באופן אישי במטרה להמריץ תהליכים ביוכימיים פנימיים שונים של בגוף.
אם נתייחס לאמרה הסינית העתיקה שהסימן הראשון להיפרדות מהבריאות האופטימאלית היא פונקציונאלית, ואז פיזיולוגית ולבסוף סטרוקטוראלית- ניתן לומר שאנו מנסים לפעול במקרים רבים קרוב ככל האפשר לרמה הפיזיולוגית.
 
בשנים האחרונות, נראה כי גם הרפואה הקונבנציונאלית צועדת בעקביות לקראת שימוש במערכות האנזימטיות של הגןף לצורכי ריפוי עצמי . לדוגמא, קיימת הסכמה לגבי העובדה שאחוז משמעותי מכלל מחלות הלב נגרמות בגין הצטברות חריגה של חומצת האמינו HOMOCYSTEINE  בדם, אשר עלולה להיות רעילה ומסוכנת לכלי הדם הלבביים. הטיפול לתופעה מתמקד בעיבוד יעיל יותר של הצטברות זו של הומוציסטאין. למטרה זו, הרפואה משתמשת בידע הקיים בביוכימיה ובדרך הטובה ביותר לעזור לגוף להפעיל את התהליכים הטבעיים שלו להיטהרות. 
 
 
בריאות אופטימאלית
כל המחלות, וביניהן גם תהליך ההזדקנות , נובעות בעצם ממערכת חיסון כושלת. הרפואה התזונתית פועלת לחיזוק המערכת החיסונית של הגוף ולהשבת הבריאות האופטימאלית שלו. בסופו של דבר, ברור כי הבריאות האופטימאלית מהווה את הדרך לאריכות ימים, לאיכות חיים וכפועל יוצא מכך, גם לעיכוב תהליכי ההזדקנות. חיזוק מערכת החיסון, פירושו עיכוב או אפילו מניעת המחלות הניווניות הקשורות לרוב בגיל המתקדם : מחלות לב וכלי דם, סכרת, לחץ דם גבוה דלקת פרקים וסוגים מסוימים של סרטן. גם אנשים בעלי היסטוריה משפחתית של בריאות טובה, אינם יכולים להיות בטוחים שלא יחלו באחת או יותר ממחלות אלו. מה שאנו עושים, הוא לעזור למטופלים שלנו למנוע את התפתחות המחלות למרות נטייה גנטית זו או אחרת.
 
לסיכום, הרפואה התזונתית מעניקה לאדם אריכות ימים אך גם איכות חיים , כי איש מאיתנו אינו חפץ בחיים של מחלות, סבל ותלותיות.
 

     כתובת המרפאה: רחוב בר-כוכבא 62  תל-אביב     טל:  03-6299145                                                                    אתר:  www.dr-azaria.co.il

לייבסיטי - בניית אתרים