03-6299145   
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> שיטות טיפול >> שירותי ייעוץ ע"י תכנות נוירו-סמאנטי >> Early Thought Meridian Therapy
 

 
 ETMT הינה גישה טיפולית שמטרתה לשחרר את האדם ממשקעים רגשיים שליליים- המשפיעים לרעה על תפקודו בחיי היום-יום, ועל הפוטנציאל האישי שלו המנוצל באופן חלקי בלבד. 
 
ה- ETMT מתבסס על ידע מצטבר מהמזרח ומהמערב. החלק של המרידיאנים- מקורו בתורת המחטים הסיניים, הידועה בשם הנפוץ של אקופונקטורה. אולם, ההבדל הקטן הוא שב-ETMT, אין שימוש במחטים אלא בנקישות עדינות בתחנות המתאימות והאחראיות לתיקון המעברים האנרגטיים. כמו כן, מתבסס ה-ETMT על ידע שמקורו בקינזיולוגיה השימושית. התיאוריה הבסיסית שעליה מתבססת תורת ה-ETMT היא ההנחה שכל מה שגורם לרגשות שליליים ולהשלכותיהם- נובע משיבוש או חסימה של המערכת האחראית. השימוש בשיחה מתאימה עם המטופל הסובל מהחסימה האנרגטית, יגרום לשיפור גם ברמה הרגשית. 
 
שיטת הפעולה של ה-ETMT הינה שיטה עדינה ויעילה המצריכה ניסיון רב. תוצאות הטיפול הינן מהירות, יעילות ויציבות לטווח ארוך. לעיתים קרובות, סבל רגשי מן העבר הרחוק והקרוב יכול לקבל מענה בתוך פגישה של שעה או שעתיים.
אולם, ברור שישנם מקרים המצריכים טיפול לעומק המחייב פגישות חוזרות, מהסיבה שמקור הבעיה מצוי ברבדים נפשיים עמוקים.
 
בטיפול ה-ETMT, לא מפתיע לראות מטופלים הסובלים שנים מפוביות או התנהגות כפייתית וקומפולסיבית, מגישה שלילית בראיית החיים יחד עם הצטמצמות למודלים של חיי עונש, אשמה ומרירות- מבצעים תפנית של 180 מעלות ומגיעים להתחלות חדשות המביאות עימן תקווה וחיוך לעבר עולם טוב יותר.
במשך תקופת פיתוחה של שיטת טיפול זו, לא הפסקתי להתפעל מהתוצאות המדהימות המושגות גם במקרים קשים ביותר.אכן, מפליאה התחושה החיובית הנובעת מהמחשבה שכאשר משלבים שיטות שונות אך נכונות- התוצאות מחייכות אליך ומעניקות לך כוח שלא ידעת על קיומו. 
 
עיקרון השיטה מבוסס על ידיעת הבעיה התפקודית הטעונה רגשות שליליים בלתי פתורים, והרגשות מקובעות במסגרות קשוחות אשר מהוות את השבלונה שעל פיה אנו פועלים. לפי הכרתו של מטפל ה-ETMT את המחשבות המוקדמות, ידע הוא להקיש בהתאם במוקדים המרידיאנים המועדים וע"י פעולה זו, יגרום לשחרור המעבר האנרגטי החסום. פתיחת המעברים משחררת את האנרגיה האמורה לנוע מתחנה אחת לתחנה שאחריה וכך כל זרם אנרגטי יבצע את תפקידו, והמטופל ירגיש משוחרר, מיושם ומאוזן.
 
לשיטת ה-ETMT, הצלחה הנעה בין 80-90 אחוז- תלוי מאוד בסוג המחלה או הסבל. כמו כן, הצלחת הטיפול מותנית ברצונו של המטופל ליהנות מפתרון הבעיה. אכן, ישנם מטופלים המרוויחים רווח משני מהמחלה – ברור ללא ידיעתם ההכרתית. ה- ETMT הינה שיטה בלתי חודרנית הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית. השיטה מאוד יעילה, כך שלעיתים, המטופל חש בשינוי מהותי כבר לאחר המפגש הראשון. במקרה זה, הוא כה מופתע ממהירות ויעלות הטיפול, שאינו שואל מתי יתקיים המפגש הבא אלא האם התוצאות תהיינה יציבות לאורך זמן. לזה, אני קורא פסגת ההישג של ה-ETMT.
 
 
 
במה מטפלת שיטת ה- ETMT ?
 
1. הבעיות שפוקדות אותנו בחיי היום-יום . הן יכולות להיות בעיות חד-שכבתיות או רב-שכבתיות. כמו כן, כל שכבה בעייתית יכולה להיות שכבה בעלת צבעים רגשיים שונים. המטפל יודע לזהות כל גוון בעייתי ולמגר אותו בשיטתיות. אותם הצבעים השונים לשכבות, קרויים בפינו ההיבטים השונים של אותה השכבה. אנו יכולים להרגיש מתוסכלים מעזיבת בן.בת זוג, אך גם יכולים להרגיש כעס, רוגז וחוסר סבלנות או בדידות וחוסר אונים, מרירות וחוסר שליטה. כל היבט הפוקד את אותה השכבה או אותו הרובד הרגשי- יש לטפל בו ולאזן אותו באופן הולם.
 
כל היבט, יש לו גוון שונה, בהיותו מחובר לרגש זה או אחר. כך שאפילו הגוונים השונים שהשוני שלהם נובע מזמן התרחשות האירועים והרגשות המסוימים אליהם יגיבו בטיפול לפי סדר טורי.   הגישה הטיפולית הנכונה הינה להמשיך לטפל בנחרצות עד שכל ההיבטים השונים משוחררים ואבדו את יכולתם להשפיע על הרגשות שלנו. כאשר בטיפול, אנו עסוקים בלהתמודד עם מסגרות חשיבה, עם חוויות טראומתיות- אנו מגלים יותר ויותר היבטים של החסימה הרגשית במשך הזמן. זה אומר משהו אודות עקשנותה של אותה החסימה, המוסיפה להציף מעל פני השטח עוד ועוד היבטים. במצב כזה, עלינו להמשיך ולטפל במשך אותו היום או אותו השבוי עד שהחסימה תשוחרר.
בדומה לקווים הרגשיים, לבצל שכבות שונות בעלי טבע דומה אך אופי שונה , הפנימי יותר מתוך הבצל מאשר החיצון. גם בהומאופטיה, נהוג לומר "אחרון מגיע- ראשון נפלט". אי לכך, בחיי הרגש נערמות מסות של היבטים שונים ובמשך הזמן, נשכח מראייתנו את עצמנו איפה הכל התחיל. כאן, המטפל ב-ETMT יודע לקלף בעדינות את השכבות החיצוניות, כי לכל שכבה יש כבוד וזה במקומו מונח, וזה אוהב התייחסות מיוחדת לאותה השכבה. רק אז, נדע שקט ושלווה. ברור שאמונות מטבען- קשות לשינויים, בגלל הימצאותן בשורשי המציאות של האדם. לעומתן, השכנועים – שאותם קל יותר להזיזם ולשנותם, בגלל טריותם וטרם הכתרתם לאמונות. כל שינוי שיהיה נובע מהטיפול ששחרר אותנו מהחסימה האנרגטית והרגשית, יוביל אותנו בהכרח לעמדה שממנה נוכל להצליח ליישם את מלו הפוטנציאל הטמון בנו. חשוב לזכור שבעזרת ה-ETMT, נפטרים מהפוביה ומההססנות, אך בו בזמן עם ההרגשה הטובה, אין לקפוץ למצבי סיכון מיותרים או לדוגמא גם במצב של שיפור אולקוס בקיבה, עדיין מוכרח האדם לדאוג לבריאותו עפ"י הקלאסיקה הרפואית כדי לא להמיר את הרגיעה שהתרחשה בזמן קודם לכן. יש לזכור תמיד את חשיבות השמירה על כללי הבריאות וההיגיון הישר והחכם.
 
מתי כדאי להיעזר ב-ETMT ? 
  •           התמכרויות שונות, לאלכוהול, לטלוויזיה, לסיגריות ולסמים.
  •           חרדות, פוביות, דיכאון, תסכולים, פחדים.
  •           התנהגויות כפייתיות, כאבים  (מיגרנה, גב,כתפיים)
  •         חוסר ריכוז, בטחון עצמי ירוד, חוסר קבלה עצמית, חוסר שינה, סיוטים,חוסר תיאבון.
  •           אולקוס, אקנה.
  •       תפיסת עולם שלילית, חוסר חשק מיני, תהליכי אבל, תחושת אשמה, אי שקט, בלבול כללי, ועוד...
  •          תהליכים מיוחדים להשגת יעדים כגון בתחמי הספורט, הלימוד והקריירה.            
זוהי רשימה ריאלית של דוגמאות של מחלות הנובעות משיבוש בזרימה האנרגטית ומחסימות רגשיות.מהו טבע הטיפול ב-ETMT ? כל ביטוי רגשי, מקורו במחשבה מסוימת וכל גוון רגשי גורר אחריו מחשבות תואמות לאותו הגיוון.

     כתובת המרפאה: רחוב בר-כוכבא 62  תל-אביב     טל:  03-6299145                                                                    אתר:  www.dr-azaria.co.il

לייבסיטי - בניית אתרים